
Oops Avenue
Serie · Lär dig engelska med grannarna på Oops Avenue!
Streama pedagogiska program för undervisningen i engelska! Här hittar du utbildande serier, poddar, filmer, dokumentärer, berättelser och föreläsningar.

Serie · Lär dig engelska med grannarna på Oops Avenue!

12 min · Oops Avenue · Alla vill ha skosnörena Lucky Laces i regnbågens färger.

12 min · Oops Avenue · Butiken Oops Mart går dåligt och Stew måste sälja fler matvaror.

Serie · Kortfilmer från olika delar av den engelskspråkiga världen.

12 min · Oops Avenue · Nu gäller det att vara riktigt artig - ingenting får gå fel!

12 min · Oops Avenue · Nuubi vill bjuda hem gäster på middag, men hur gör man?

Serie · Adam och Nicks jakt på innehåll leder dem in i en mörk gåta.

12 min · Oops Avenue · Norman ska tävla i ett radioprogram där det gäller att härma djurläten.

12 min · Oops Avenue · Stews hemliga maskot Mr Milk är försvunnen.

12 min · Oops Avenue · Oops Mart fyller 10 år och firar stort med en talangtävling.

11 min · Oops Avenue · Happy hittar en bandagerad främling på gatan.

21 min · Kortfilm · Oscarsnominerad brittisk kortfilm.

11 min · Oops Avenue · George och Norman hittar arga lappar i trapphuset.

12 min · Oops Avenue · Stew ska på date och vill ha lite cool klädstil.

15 min · Dead man's dog · Josie följer hunden hem – men vad finns i huset?

15 min · Dead man's dog · Adam, Nick och Josie hittar en hund på mark där de inte borde vara.

13 min · Kortfilm · Oscarsnominerad amerikansk kortfilm.

Serie · Uppfinnar-Johanna, åtta år, älskar att bygga och meka med teknik!

Serie · Holly sätter ihop ett eget basketlag - The Outlaws!

24 min · Holly's Heroes · The Outlaws tar sig till final i Stillahavsmästerskapen.

23 min · Holly Hobbie · Holly planerar att spela in en musikvideo till en ny låt.

15 min · Dead man's dog · Adam och Nick följer med till huset, men vad gjorde han som bodde där?

Serie · Allt börjar med att tre 12-åringar ser ett fönster stå öppet i skolan.

14 min · Dead man's dog · Djur och människor har blivit sjuka. Varför?