Bengt och Bodil leker på lekplatsen · Avsnitt 2 · 12 min · Bengt och Bodil följer med Alina och Love till lekplatsen.
Bengt och Bodil går i skolan · Avsnitt 3 · 12 min · Bengt och Bodil följer med Alina och Love till lekplatsen.
Bengt och Bodil firar födelsedag · Avsnitt 4 · 12 min · Bengt ska överraska sin kompis, papegojan Bodil.
Bengt och Bodil är på en bondgård · Avsnitt 6 · 12 min · Bengt och Bodil åker till en bondgård med många olika djur.
Ella och Noa: Glass på en onsdag · 12 min · Uppläsningar · Ella ska följa med Noa hem och leka. Men hon känner inte Noas mormor.
Ge inte upp, Amina! Del 4. · 12 min · Uppläsningar · Var ska Amina och mamma bo? Och kommer Amina kunna tävla igen?
Lyssna på varandra37 sek · Djuren på Djuris börjar skolan - vara kompisar · Om Fiolin får bestämma så är det att alla andra borde lyssna.
Lydia och Babben Larsson14 min · Lässugen · Babben Larsson läser "När prinsar stannar hemma" av Per Gustavsson.
Knubbe och pappa · 12 min · Dagar med Knubbe · Knubbe går genom stan med pappa. Varför tar de inte bussen?
Leka lekar4 min 30 sek · På fest med Håkan och Berit · Längdhopp är en rolig lek, men ska man landa i vatten eller sand?
Vi springer · 12 min · Uppläsningar · På natten lämnar två barn sin vanliga vardag och springer runt jorden.